Dlaczego nie drukujemy w kolorze?

To pytanie pewnie wiele razy nas zastanawiało.

Nowoczesne drukarki czy urządzenia wielofunkcyjne znajdują się w ofertach producentów, drukując tylko w wersji kolorowej lub czarno-białej. Wielu klientów wybiera tę drugą opcję, ponieważ uważa, że drukowanie w kolorze wiąże się z wysokimi kosztami eksploatacji. Producentom nie pozostaje nic innego jak oferowane maszyn do kolorowych wydruków w atrakcyjnych cenach.

W ten sposób cenowo zbliżają się do poziomu cen urządzeń monochromatycznych.

Jeszcze inni uciekają się do stosowania drukarek nabiurkowych. Służą one do tworzenia szybkich wydruków kolorowych poprzez wykorzystywanie całych wymiennych modułów, jakimi są kartridże. Niestety, to bardzo kosztowne rozwiązanie, o czym niewielu użytkowników zdaje sobie sprawę.

Badania laboratoryjne wyraźnie wskazują, że wydruk kolorowy jest dla naszych oczu bardziej przejrzysty, przyjemniejszy i przede wszystkim ciekawszy od monochromatycznego. Jeśli mamy zamiar tworzyć katalogi, ulotki czy inne materiały marketingowe, to zaleca się ich wykonywanie w wersji kolorowej. Tonery Brother, to obecnie wiodący produkt na rynku, który dostępny jest do wyboru w wielu wariantach kolorystycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *