Druk sublimacyjny dźwignią branży reklamowej

Czym jest wydruk sublimacyjny?

To technika druku, która przy użyciu specjalnych atramentów utrwala na papierze transferowym, a następnie pod ciśnieniem i wysoką temperaturą przenosi całość na pokryty lakierem poliestrowym obiekt. W ten sposób wykonuje się znane w branży reklamowej nadruki na kubkach, blachach aluminiowych, czy tkaninach poliestrowych.

Sposób wykonania sublimacji

Druk sublimacyjny nie zostanie wykonany przy użyciu wkładów typu tusz do drukarki Brother, ponieważ wymaga ustawienia odpowiedniego ciśnienia, czasu oraz temperatury. Zwłaszcza w przypadku nadrukowywania na blachach aluminiowych czy tkaninach poliestrowych. Baner reklamowy, który ma stać się wielkoformatową wizytówką przedsiębiorstwa wymaga pomocy prasy termotransferowej i użycia 5000 Pa, a także temperatury 195Oc, tylko na czas około 40 sekund.

Zalety wydruku sublimacyjnego

Powstałe obrazy, to efekt trwałego zabarwienia się powierzchni materiału poddanego wydrukowi sublimacyjnego. Warto zaznaczyć, że nadruk nie blaknie, ani też nie pęka, nie spiera się. Całkowity proces nie należy do czasochłonnych, stał się zdecydowanie tańszy niż jeszcze kilka temu. Niezbędny sprzęt do jego wykonywania jest łatwo dostępny, a grafiki można stworzyć lub poddać edycji w standardowym oprogramowaniu graficznym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *