Historia firmy Brother

Przedsiębiorstwo z tradycjami

Już od ponad 50 lat firmy Brother świadczy usługi jako światowy dostawca oraz producent sprzętu elektronicznego. Tusz do drukarki Brother jest znany praktycznie każdemu, kto w swoim domu, firmie posiadał sprzęt służący do wydruku. Przedsiębiorstwo powstało w 1908 roku w japońskim mieście Nagoi i niemal natychmiast zaznaczyło swoją obecność na rynku europejskim.

Różnorodność działalności

W pierwszych latach działalności Brother zajmowało się bardzo szerokim asortymentem. Począwszy od motocykli, maszyny do pisania, aż w końcu po tonery. Rok 1968, to niezwykle istotny moment dla całej spółki, gdyż doszło do przejęcia fabryki maszyn do szycia „Jones” w Manchesterze. Ten ruch zadecydował o sukcesie firmy na rynku europejskim. Brother zaczęło aktywnie zdobywać wpływy na Starym Kontynencie w zakresie technologii biurowej oraz rozwiązań dla biznesu.

Dopasowanie się do potrzeb

Decyzja o inwestycji w sektorze drukarek i skanerów, a także etykiet stała się faktem w 1971 roku. Wówczas stworzono pierwszą szybką drukarkę igłową. To już w tej chwili prawdziwy antyk! Choćby w porównaniu z najmniejszą mobilną na świecie drukarką z 2004 roku, czy też skanerem posiadającym wbudowany interfejs obsługujący sieć bezprzewodową.

Brother w Polsce

Stosunkowo od niedawna produkty, takie jak tonery Brother pojawiły się na polskim rynku. Od 2005 roku przedstawicielstwo na terenie naszego kraju pełniła spółka Brother Internationa Austria GmbH. Przekształcono ją 1 września 2008 roku w Brother Polska Sp. z o.o., co było równoznaczne z uruchomieniem biura obsługi klienta w języku polskim, a także zawarciu umowy z Pocztą Polską w kwestii darmowej wysyłki zużytych tuszy i tonerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *