Inteligentne rozwiązanie – mobilne drukowanie

Organizacja bez fizycznych wydruków?

Mobilni użytkownicy coraz częściej oczekują, że w miejscach swojej pracy otrzymają infrastrukturę dostosowaną do ich oprogramowania i potrzeb. Producent drukarek Brother tworzy produkty, który będą pozwalały wysyłać dokumentu do druku bezpośrednio z urządzeń mobilnych. Choć te same potrafią zastępować często papierowe wydruki dokumentów, to trudno wyobrazić sobie spotkanie w sali konferencyjnej bez stert papieru.

Ku ochronie tajemnicy zawodowej

Wydrukowane materiały niestety mogą dostać się w niepowołane ręce lub zostać podejrzane przez zbyt ciekawskiego pracownika. Z pewnością przechowywanie ich do samego rozpoczęcia zaplanowanego spotkania pozwoli na ich zabezpieczenie przed niepowoływanymi osobami. Warto jednak pamiętać, że niezależnie, czy to domowa drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne, to smartfon musi być odpowiednio skonfigurowany.

Drukowanie bezprzewodowe

Faktyczna wysyłka materiałów przeznaczonych do druków z poziomu telefonu, to zasługa działania sieci bezprzewodowej. Drukarki wyposażone w oryginalne tonery Brother są wzbogacone o moduł, który pozwala na łączenie się z siecią lokalną lub odbiornikiem Bluetooth poprzez Wi-Fi. Jeśli chcemy wydrukować istotne dokumenty na sprzęcie bez wspomnianego mechanizmu, to konieczny będzie zakup kabla USB OTG.

Mechanizm dla firm trzecich

Będąc na spotkaniu w siedzibie klienta dotychczas nie mogliśmy pozwolić sobie na brak choćby jednego dokumentu. Co w sytuacji popełnienia takiego błędu? Jeśli drukujemy za pomocą mobilnego urządzenia, to istnieje możliwość połączenia się bezprzewodowo ze sprzętem znajdującym się w obcej dla nas siedzibie. Takie chwilowe wykorzystanie sprzętu na potrzeby spotkania nie powinno spotkać się odmową ich właścicieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *