Jak utylizować tonery Brother?

Działaj na rzecz środowiska

Brother, to przedsiębiorstwo, które poważnie podchodzi do obowiązków dotyczących ochrony środowiska naturalnego. Za sprawą kampanii „Brother Earth” zachęca i instruuje swoich klientów do utylizowania zużytych wkładów do drukarek. W ten sposób każdy tusz do drukarki Brother nie zaburzy równowagi otaczającego nas ekosystemu.

Wysyłka zużytych tonerów

Co zrobić z pustym tonerem? Wystarczy go wysłać bezpłatnie na adres wskazany przez producenta. Jeśli w ten sposób będziemy postępować, to przyczynimy się do minimalizacji negatywnych czynników wpływających na człowieka i środowisko. Recykling w przypadku tuszy i tonerów to nie wszystko. Brother umożliwia zwrot nie nadających się do użytku urządzeń oraz baterii. W tym przypadku wystarczy odwiedzić lokalne punkty zajmujące się recyklingiem tych produktów.

Zgodność z europejskimi programami środowiskowymi

Dlaczego warto przesłać zużyty tusz do drukarki Brother? To aktywne uczestnictwo w wielu programach środowiskowych, które prowadzi ta firma. Przykładem jest akcja zalesienia na Słowacji. Wysokie Tatry to symbol narodowy naszych południowych sąsiadów. Niestety silny wiatr w 2004 roku zniszczył 12 tysięcy hektarów lasów. Te dramatyczne zmiany wpłynęły na życie roślin i zwierząt na tamtejszych terenach. Pracownicy, jak i cała firma Brother zbiera środki na posadzenie nowych drzew.

Nigdy nie utylizuj sam

Zużyte tonery Brother są przesyłane do Holandii, ponieważ firma ta posiada dwa oficjalne punkty recyklingu swoich produktów. Dzięki umowie partnerskiej z ogólnoeuropejską siecią poczty wszystkie wkłady docierają do centralnej siedziby firmy jako jedna przesyłka. Przy tej okazji zmniejszeniu ulega emisja spalin. W przypadku Poczty Polskiej każdy organ pocztowy posiada podpisaną umowę z Brother w celu darmowej wysyłki tonerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *