Kiedy powstała pierwsza współczesna drukarka atramentowa na świecie?

Od Gutenberga po tusz do drukarki Brother

Historia druku sięga lat przed naszą erą, kiedy to Sumerowie wytłaczali na glinianych tabliczkach wzory poprzez ich wypalanie. Jednak tak daleko nie będziemy śledzić przeobrażeń tego jakże przydatnego nam odkrycia. Na kartach historii wspomina się o pierwszej współczesnej drukarce atramentowej, która powstała w roku 1988. Wydawałoby się, że to stosunkowo niedawno, ale obecnie powstające urządzenia trudno z nią porównywać.

Zmiany ewolucyjne drukarek

Popularność nowego technologicznego osiągnięcia przerosła oczekiwania jego twórców. Stąd też od tamtego czasu drukarka atramentowa nie tylko przeszła wiele zmian, ale powstało dużo typów drukarek atramentowych. Różniły się one budową, sposobem drukowania, a co za tym idzie, jakością i szybkością wydruku. Różne były też ich zastosowania.

Nowy lider na rynku – Brother

W 1908 roku, czyli na długo przed powstaniem pierwszej drukarki atramentowej na rynku europejskim obecna jest firma Brother. Małymi kroczkami, z roku na rok produkty przedsiębiorstwa takie jak tonery Brother zaskarbiają sobie serca pojedynczych użytkowników, jak i wielu przedsiębiorców. Tusz do drukarki Brother wybija się ponad przeciętność, staje się numerem jeden w całej Europie (sprawdź – https://www.dodrukarki.pl/category/tusze-tusze-brother).

Wysoka jakość i stabilna pozycja

Firma Brother zawdzięcza swój sukces przede wszystkim wieloletniemu korzystaniu z najlepszych surowców, materiałów pozwalających na uzyskanie najlepszej jakości produktów. Tonery Brother, to rzadko spotykana wyrazistość wydruku, pozostawiająca konkurencję daleko w tyle. Wydawać się może, że kolejne istotne rozdziały na kartach historii dotyczące druku, zostaną zapisane już wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *